ÖZLÜ DİŞ KLİNİĞİ

Metal Braketler

Metal braketler sabit ortodontik tedavilerde en çok kullanılan ve en yaygın olarak bilinen braket çeşididir. Paslanmaz çelik materyalden üretilir. Metal braketlerle uygulanan ortodontik tedavilerde iki elaman vardır. Dişlerin üzerine yapıştırılan metal braket ve bu metal braketlerin üzerinden geçirilen ark teli. Bu sistem diğer ortodontik tedavi sistemleri arasında sürtünmesi en az olan ortodontik tedavi sistemidir. Şeffaf braketlerle yapılan sabit ortodontik tedavilere göre sürtünmenin az olması tedavilerin daha hızlı olması açısından bir avantaj yaratır.

Tekin Özlü
Tarihsel gelişim açısından bakıldığında metal braketlerle yapılan tedavi sistemlerinde ciddi farklılıklar ortaya çıkmıştır. İlk başlarda braket tasarımları oldukça büyüktü. Braketlerin üzerlerinden geçirilen ark teli de oldukça kalındı. Bu fakörler hastaların kullanımı açısından hem konforsuz hem de estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkarıyordu. Bugün ise gelişen teknoloji ile diş telleri ciddi şekilde boyut olarak küçülmüş ve üzerlerinden geçirilen tellerin kalınlıklarında da düşüş olmuştur. Artık hastaların kullanımı açısından daha konforlu ve daha estetik, daha az dikkat çeken metal braketler kullanılmaktadır. Ayrıca ark tellerimizi metal braketlere bağlamak için kullandığımız, elastik ligatür dediğimiz küçük lastik halkalar da renkli olabilmektedir. Bu şekilde hastalarımızın isteklerine göre braketlerini renklendirebiliyor ve daha hoş bir görünüm elde edebiliyoruz.
Özlü Diş Kliniği çağdaş teknolojik altyapısı ve tecrübeli personeliyle yüzde yüz hasta memnuniyeti hedefine odaklı diş hekimliği hizmeti veren bir dental kliniktir. Yenilikleri takip eden, güncel gelişmeleri pratiğine yansıtan bir yapıya sahiptir. Hastalarına sunduğu dental tedavi hizmetlerinde temel amacı hjyenik ve pozitif bir ortamda hasta beklentilerini en ideal şekilde karşılamak, eksiksiz ve kalıcı bir sonuç elde etmektir.
ÖZLÜ DİŞ KLİNİĞİ Resmi Web Sayfasıdır. Bilgi ve görsellerin izinsiz kopyalanması veya kullanılması yasaktır.
2019 Turkuaznet İnternet ve Bilişim Hizmetleri Tarafından Geliştirilmiştir.